Jaunumi

 • Sadarbības programma – profesionālās orientācijas nolūkā

  28.03.2017

  Sarunas ar dažādu profesiju pārstāvjiem, prakse vai vasaras darbs ir labākie veidi, kā jaunieši var iepazīt nākotnes nodarbošanos.  Lielākoties gadījumu informāciju par interesējošām profesijām viņi uzzina teorētiski, lasot informāciju un profesiju aprakstus dažādos avotos. Jauniešiem bieži vien trūkst pašiniciatīvas un motivācijas interesēties par savu nākotnes profesiju. Paralēli mācību procesam jauniešiem nepieciešamas arī dažādas ārpusklases aktivitātes, kas klātienē palīdz iepazīt darba pasauli.

 • Darbinieku eņģelis

  13.03.2017

  Valsts darba inspekcija savā sociālā tīkla YouTube kontā ir publicējusi VSIA Strenču psihoeniroloģiskās slimnīcas darbinieku sagatavoto videomateriālu par darba aizsardzības aspektiem veselības aprūpē strādājošiem. 

 • 24. marts – Pasaules tuberkulozes diena

  24.03.2017

  Tuberkuloze ir viena no vecākajām, cilvēcei pazīstamām infekcijas slimībām. To pazina jau senajā Ēģiptē. Kopš seniem laikiem pasaule ir piedzīvojusi plašas tuberkulozes epidēmijas. Viens no galvenajiem vadmotīviem cīņai pret tuberkulozi ir iedzīvotāju savlaicīga informēšana.

  1882.gada 24.martā vācu ārsts Roberts Kohs pasaulei paziņoja par tuberkulozes ierosinātāja – tuberkulozes mikobatērijas atklāšanu. Šī ziņa pārsteidza visu pasauli. 1905.gadā R.Kohs par šo atklājumu apbalvoja ar Nobela prēmiju.