Atkarība ir ne tikai jūtu slimība, bet arī fiziska slimība

05/03/2020

4. martā VSIA “Strenču psihoneiroloģiskajā slimnīca” (turpmāk – Slimnīca) norisinājās narkoloģijas nodaļas pacientu ārstniecībā un rehabilitācijā iesaistīto darbinieku diskusija un pieredzes apmaiņa ar atkarību terapeitu un 12 soļu programmas aizsācēju Latvijā Māri Ķirsonu.

Tikšanās laikā atkarību speciālists dalījās ar savu pieredzes stāstu, zināšanām un atziņām par darbu ar cilvēkiem ar atkarībām, norādot uz likumsakarībām, un metodoloģiju ceļā uz mērķi-uzveikt atkarību. Tikšanās noslēdzās ar plašu diskusiju par atkarībām, pacientu motivācijas neesamību, akcentējot ārējos faktorus, kas ietekmē gan pacientu, gan arī viņu ģimenes un apkārtējo sabiedrību. M.Ķirsons norādīja par nepieciešamību pārliecināt pacientus par to, ka atkarība ir ne tikai jūtu slimība, bet arī fiziska slimība.

Paldies Mārim Ķirsonam par sniegtajām atziņām, kas apstiprina to, ka papildus ārstniecības procesam narkoloģijas pacientiem ir ļoti nepieciešams atbalsts līdz pacients saprot: ja cilvēks ir nonācis pie atklāsmes, ka ir galīgi slikti un ir vajadzīga palīdzība, viņš jau ir uz pareizā ceļa. Ir redzētas brīnumainas atveseļošanās un dzirdēti tikpat brīnumaini dzīvesstāsti par atgriešanos.