Dvēseles harmonija – mans dzīves spēks

19/08/2019

Augusta vidū deviņas Strenču psihoneiroloģiskās slimnīcas māsas apmeklēja Latvijas Māsu asociācijas rīkoto divu dienu nometni “Dvēseles harmonija – mans dzīves spēks”. Miesa ir dvēseles templis, un ne velti Austrumu gudrie ir norādījuši, ka, pirmkārt, jārūpējas par dvēselisko harmoniju, kas tieši ietekmē mūsu labsajūtu un dzīves kvalitāti un pēc tam tikai mūsu ārējo veidolu.

Divu dienu nometnē māsas iepazinās ar dažādām rekreācijas metodēm, kā piemēram, gongu meditāciju, pirts rituāliem un mandalu veidošanu. Nometnes ietvaros tika iegūtas jaunas, praktiskas zināšanas par motivāciju un pašmotivāciju. Darbnīcu gaitā lektori sniedza praktiskus padomus un metodes kā motivēt sevi un apkārtējos. Viena no interesantākām darbnīcām, kā atzīst pašas māsas, bija Janas Kozlovskas vadītā meistarklase “Ikdienas grims un ikdienas stils”, jo tā sniedza praktiskus padomus kā izskatīties dabiski skaisti bez īpašas piepūles. Savas lekcijas laikā meistare dalījās ar maziem “knifiņiem” kā ikdienas sevis kopšanas rituālu padarīt interesantāku un efektīvāku.

“Pozitīvs lādiņš un jaunas emocijas,” tā raksturo nometni Slimnīcas galvenā māsa Inga Šarova. “Nometne sniedza iespēju ne tikai relaksēties un atgūt iekšējo harmoniju pēc ikdienas steigas un stresa, bet arī iespēju mācīties strādāt ar sevi un citiem, kas ir ārkārtīgi svarīgi esot garīgās veselības māsai. Nometnē iegūtās zināšanas būs iespējams pielietot gan privātajā dzīvē, gan arī darbā, kas, manuprāt, sniedz iespēju uz savu darbu paskatīties no citas puses. Lielākais pārsteigums bija, ka tik īsā laika posmā bija iespēja aptvert tik daudz interesantu tēmu.

Paldies Latvijas Māsu asociācijai par rīkoto nometni un sirds sildošajām sajūtām, ko bija iespējams iegūt šo divu dienu laikā. Ceram uz tikšanos nākamgad!”

Atpakaļ