STRENČU PNS ĀRSTU DALĪBA 27. EIROPAS PSIHIATRIJAS KONGRESĀ

24/04/2019

No 6.- 9. aprīlim Polijas galvaspilsētā Varšavā norisinājās 27. Eiropas psihiatrijas kongress, kura tēma šogad bija “Pārejas periods psihiatrijā. Ceļš uz jauniem modeļiem, mērķiem un izaicinājumiem.” Šogad Strenču psihoneiroloģisko slimnīcu kongresā pārstāvēja 4 psihiatri un narkologs.

Speciālistu galvenais mērķis kongresā bija iepazīties ar jaunāko informāciju un aktualitātēm, kā arī zinātnes atklājumiem psihiatrijā un narkoloģijā, ko prezentēja tādi pasaulē atzīti speciālisti psihiatrijas jomā kā S. Galderisi, P. Monteleone, M. Maj (Itālija), C. Keller, S. Frangou (ASV), A. Riecher-Rossler (Šveice), E. Hoch (Vācija) un G. Apter (Francija). Kopumā speciālisti apmeklēja 10 simpozijus, kur tika iegūtas zināšanas par jaunumiem un aktualitātēm dažādās psihiatrijas jomās.  Tāpat konferences laikā speciālisti iepazinās ar vairākiem stenda referātiem, kas bija veltīti gan psihiatrijas, gan narkoloģijas jomām. Viena no galvenajām prioritātēm kongresa laikā speciālistiem bija apmeklēt papildus kursu saistībā ar elektrokonvulsīvās terapijas pielietošanas praksi, kā arī nodibināt kontaktus ar citu valstu speciālistiem, tādējādi veidojot ilgtermiņa sadarbības un pieredzes apmaiņas iespējas ar citām Slimnīcām no dažādām Eiropas valstīm.

Speciālisti lielu uzmanību pievērsa arī jaunākajām nozares inovācijām, ar kurām iepazīstināja farmaceitisko firmu un medicīnas tehnoloģiju uzņēmumu pārstāvji no visas pasaules. Ārsti norāda, ka kongresā iegūtās zināšanas tiks izmantotas arī reālajā darbā, tādējādi ieviešot arī Slimnīcā pasaules psihiatrijas un narkoloģijas ārstēšanas tendences un jauninājumus.

27.Eiropas psihiatrijas kongresa rīkotājorganizācija ir Eiropas psihiatru asociācija (EPA). EPA rīkotajā kongresā 4 dienu garumā bija iespējams piedalīties vairāk kā 50 paralēli notiekošos psihiatrijas tēmām veltītos simpozijos, kā arī bija iespēja darboties vairāk kā 40 dažādās darba grupās, apmeklēt praktiskiem jautājumiem veltītus mācību kursus.

Atpakaļ