STRENČU PNS VIRSĀRSTE, PSIHIATRE INGA BAUSKA LĀB ORGANIZĒTAJĀ STARPDISCIPLINĀRAJĀ KONFERENCĒ “PSIHOTISKIE TRAUCĒJUMI”

05/03/2019

2. martā Rīgas Stradiņa universitātē norisinājās Latvijas Ārstu biedrības organizētā starpdisciplinārā konference “Psihotiskie traucējumi”, kurā pulcējās ārstniecības speciālisti no visas Latvijas, ar mērķi uzzināt jaunākās tendences un ārstēšanas metodes psihiatrijā un psihotisko traucējumu ārstēšanā. Konferencē uzstājās psihiatri, psihiatrijas rezidenti, psihoterapeits, sniedzot ieskatu psihotisko traucējumu daudzveidībā, klīniskajās izpausmēs, iepazīstināja klātesošos ar ārstēšanas pamatprincipiem gan pieaugušiem pacientiem, gan pirmskolas vecuma bērniem, iepazīstināja ar pētījumu rezultātiem.

Konferencē Strenču psihoneiroloģisko slimnīcu pārstāvēja veselības aprūpes vadības ārste stacionāros jautājumos Inga Bauska ar lekciju “Psihotisku traucējumu un tuberkulozes komorbiditāte”.

Dr. Bauskas prezentācija bija vērsta uz psihotiskajiem traucējumiem pacientiem, kuri ārstējas Slimnīcas psihotuberkulozes nodaļā. Klausītāji tika iepazīstināti ar statistikas rādītājiem saslimstībā ar tuberkulozi Latvijas un pārējo Baltijas valstu kontekstā.  I.Bauskas prezentācija apvienoja pēdējo 10 gadu statistikas datu analīzi un interesanti pasniegtu pieredzes stāstu par ārstēšanu Strenču psihoneiroloģiskā slimnīcā, analizējot klīniskos gadījumus psihotuberkulozes nodaļas ārstu praksē, rosinot interesi ģimenes ārstos un citos medicīnas speciālistos.

Prezentācijā tika atspoguļots ārstniecības personām pieejamais tehniskais aprīkojums un vide, kādā pacienti tiek ārstēti. Kopumā konferencē piedalījās 600 dalībnieki no dažādām ārstniecības iestādēm Latvijā.

Nākamā Latvijas ārstu biedrības starpdisciplinārā konference gaidāma 30. martā Valmierā, kuras tēma būs “Neatliekamie stāvokļi medicīnā”.