Vasaras darbs 6 novada jauniešiem

30/08/2019

Vasara jauniešiem ir ne tikai atpūtas laiks, bet arī iespēja iegūt darba pieredzi un nopelnīt naudu kādām ilgi kārotām lietām. Jau piekto vasaru Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca (turpmāk – Slimnīca) piedalījās Nodarbinātības valsts aģentūras īstenotā pasākumā skolēnu vasaras darbs, kur 6 novada skolēniem (prioritāri – Slimnīcas darbinieku bērniem) bija iespēja iegūt pirmo darba pieredzi, par to saņemot arī atalgojumu. Katru vasaras mēnesi Slimnīcas teritorijā strādāja 2 jaunieši, vecumā no 15-18 gadiem, viņu darbu pienākumi bija saistīti ar Slimnīcas teritorijas un parka labiekārtošanas darbiem (zālāja kopšana, puķu dobju stādīšana, ravēšana un laistīšana, teritorijas sakopšana). Darbu vadītāja, Slimnīcas ainavu arhitekte Indra Lielkāja stāsta: “Skolēnu darbs vasaras periodā ir patiešām neatsverams ieguvums, jo ar viņu darba rokām ir iespējams daudz vairāk paveikt. Pozitīvi ir tas, ka jaunieši no darba nebaidās un ir gatavi iesaistīties, tādējādi papildinot savas zināšanas un pieredzi, piemēram, ainavu dizainā. Svarīgi ir būt atvērtam un stāstīt par savu darbu, motivējot un ieinteresējot jauniešus.“

Lai kopīgi atcerētos darbā pavadīto laiku, skolēni un darbu vadītāji devās nelielā braucienā uz Cērtenes pilskalnu Smiltenes novadā, kur izbaudīja vasarīgu pēcpusdienu, iepazīstot Cērtenes pilskalna apkārtni, vizinoties ar netradicionālu auto gida Jāņa pavadība.

Slimnīcas vadītāja saka lielu paldies darbu vadītājiem Slimnīcas ainavu arhitektei Indrai Lielkājai un saimniecības struktūrvienības vadītājam Ainim Blūmam par ieguldīto laiku un darbu, kā arī īpašs paldies Mudītei Deksnei par jauniešu iesaisti un motivēšanu projekta laikā!

Paldies arī Nodarbinātības valsts aģentūrai par šāda projekta esamību, ceram, ka projekts turpināsies arī citus gadus, jo iegūtā darba pieredze, pienākuma apziņa un atbildība par paveiktā darba kvalitāti ir ļoti būtiska katram jaunietim viņa lielās darba dzīves pirmsākumā.

Atpakaļ